230 CZKKoupit

Eddie Howell's
MAN FROM MANHATTAN 2018

PIRATE SWING BAND

feat. FREDDIE MERCURY & BRIAN MAY
produced by Mike Moran

S PIRATE SWING Bandem zpívá Mercury a na kytaru hraje Brian May! Ultimátní klenot, kultovní klasika všech fanoušků skupiny Queen, je tu konečně v plném lesku! To vše díky českým swingovým Pirátům, jimž Queen svěřili jako jediným na světě své "rodinné stříbro"! Skladbu "Man From Manhattan", jež je mafinánským příběhem, natočili v roce 1976 Eddie Howell, Freddie Mercury a Brian May. Ihned po vydání však kvůli anonymnímu udání ohledně neexistujícího pracovního povolení studiového baskytaristy musela být nahrávka stažena, desítky let byla "v trezoru" a pokoutně se v otřesné technické kvalitě šířila mezi fanoušky na kazetách. V roce 2017 dostal frontman PIRATE SWING Bandu Jiří Ševčík nápad, pokusit se o znovozrození této ikonické skladby, a to ve velkém stylu a se zbrusu novým hudebním aranžmá. Kontakoval tedy jejího autora Eddieho Howella, slovo dalo slovo a rok a půl dlouhá (a trnitá) cesta započala. Z původní nahrávky Piráti použili pouze zpěv a kytarové sólo Briana Maye, skladba získala zcela jinou formu a obsah a big band doplnil symfonický orchestr. A nejen on. Produkce nahrávky a klávesových partů se totiž ujal legendární Mike Moran, jež má "na svědomí" spolupráci a produkování alb takových velikánů, jako právě Freddie Mercury, David Bowie, Rod Stewart, Ozzy Osbourne, Paul McCartney, George Harrison, George Michael, Elton John a mnohých daších. Nahrávka vznikala ve třech různých studiích (Abbey Road v Londýně, SoundArt v Hradci Králové a studiu Mika Morana v Princes Risborough), autory nového hudebního aranžmá jsou Radek Škeřík, Mike Moran a Jiří Ševčík. Na singlu, jehož celý výtěžek je věnován Freddieho nadaci pro boj s AIDS "Mercury Phoenix Trust", vychází celkem tři verze písně. Zajímavostí je angažování pravého italského mafiána z New Yorku pro mluvený filmový úvod prodloužené verze. Exkluzivní digipack obsahuje plakát se speciálním komiksem na motivy písně, raritní fotografie a další překvapení. Nosič vychází celosvětově v den Freddieho narozenin, 5.9., oficiální premiéry nahrávky chystá skupina Queen v Montreux ve Švýcarsku, v Londýně a v americkém Las Vegas.

PIRATE SWING Band děkuje partnerům CD, bez jejichž podpory by vznikalo těžko. Zejména Městu Pardubice a dále společnostem Eurovia, Kave Bau, Chládek a Tintěra Pardubice a Deli pizza.

Cult classic reborn! PIRATE SWING Band, using only vocals and guitar tracks from the original 1976 recording, prepared a brand new musical arrangement of the "Man From Manhattan" iconic song! Band's frontman Jiri Sevcik, together with an author of the song Eddie Howell and legendary producer Mike Moran (who e.o. produced Freddie's "Barcelona", "Time" or "Great Pretender") created together a whole new stunning composition, using PIRATE SWING Band, symphony orchestra and many other unusual instruments. "In 2018, the "Man from Manhattan" was finally set free, after spending 42 years locked up in solitary confinement, for a crime he didn’t commit and I think Freddie would have approved.", said Eddie Howell. The single with three versions of the song (and a special greeting from Eddie and Mike) will be released worldwide on Freddie's birthday, 5th of September, and all of it's sales will be donated to Freddie's AIDS foundation, Mercury Phoenix Trust. Exclusive digipack package incl. special comic book "Man From Manhattan" poster, rare photographs and few other surprises.

Tracks